• Bæredygtighed

Vil du med på den årlige generalforsamling i AP Pension?

Alle kunder i AP Pension er velkomne, når Foreningen AP Pension f.m.b.a. holder generalforsamling den 16. april 2026 kl. 10.00 i AP Huset, Sundkrogsgade 29, 2150 Nordhavn.

Tilmeld dig her

Du kan tilmelde dig generalforsamlingen frem til den 9. april 2026. 

Alle kunder i AP Pension kan deltage i generalforsamlingen, men det er kun de delegerede, der har stemmeret og som kan stille op til valg af bestyrelsen.  

Dagsorden og materiale 

Du finder dagsorden og materiale til generalforsamlingen her

I 2026 er der valg af op til 4 medlemmer til bestyrelsen af og blandt de delegerede, der repræsenterer arbejdsgiverne. Valget gælder for 2 år. 

Klik her for at læse mere om valg til bestyrelsen

Er du valgt som delegeret i 2026? 

Er du delegeret, skal du ikke tilmelde dig via ovenstående link, men i stedet bruge det link, vi har sendt til dig på mail den 23. marts 2026. Hvis du som delegeret ikke har modtaget en mail, beder vi dig kontakte generalforsamling@appension.dk

Skriv til os, hvis du har brug for hjælp

Har du spørgsmål eller brug for hjælp, kan du skrive til vores Kundecenter, der sidder klar til at hjælpe dig.

Ring til os, hvis du har brug for hjælp

Du er altid velkommen til at ringe til os.

Vi sidder klar til at hjælpe dig:

Mandag: 09.00-16.00
Tirsdag: 09.00-16.00
Onsdag:
09.00-16.00
Torsdag:
09.00-16.00
Fredag: 09.00-15.00

AP Pension understøtter desværre ikke denne browser.

Men du kan se AP Pensions hjemmeside i enten Google Chrome, Firefox eller Edge – det gælder, uanset hvilken enhed du bruger.

Har du spørgsmål til pension, er du velkommen til at kontakte AP Pension på 3916 5000 mellem klokken 8.00 og 15.00 alle hverdage.