Vil du med på den årlige generalforsamling i AP Pension?
Alle kunder i AP Pension er velkomne, når Foreningen AP Pension f.m.b.a. holder generalforsamling den 9. april 2025 kl. 10.00 i AP Huset, Sundkrogsgade 29, 2150 Nordhavn.
Du tilmelder dig AP Pensions årlige generalforsamling som gæst her
Der er et begrænset antal pladser, hvorfor vi opfordrer til hurtig tilmelding.
Alle kunder i AP Pension kan deltage i generalforsamlingen, men det er kun de delegerede, der har stemmeret og kan stille op til valg i bestyrelsen.
Hvis du er delegeret
Er du delegeret, skal du ikke tilmelde dig via ovenstående link, men i stedet bruge det link vi har sendt til dig på e-mail den 13. marts 2025. Hvis du som delegeret ikke har modtaget en mail, beder vi dig kontakte generalforsamling@appension.dk.
Materiale til generalforsamlingen
Materiale og dagsorden til generalforsamlingen findes her
Valg til bestyrelsen
I år er der valg af op til 10 medlemmer til bestyrelsen af og blandt de delegerede, der repræsenterer de forsikrede, hvoraf mindst et medlem repræsenterer valggruppe B2 og mindst et medlem repræsenterer valggruppe B3. Valget gælder for 2 år.